W dniu 12 czerwca 2018 r. o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „Uczniowie biegną po zdrowie”.

W spotkaniu wziął udział Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Kurator Oświaty – Teresa Misiuk, Agnieszka Kowalska – Głowiak - Dyrektor Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także uczniowie, opiekunowie, dyrekcja nagrodzonych szkół oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Uroczystość uatrakcyjniona była występami artystycznymi dzieci z Przedszkola nr 35 w Lublinie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

O sposobach realizacji programów zdrowotnych w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach zapoznała zgromadzonych Bożena Watras – pedagog szkolny.

Celem konferencji było zachęcenie do kształtowania w placówkach oświatowych właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych; propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia poprzez promowanie mody na niepalenie w aspekcie chorób cywilizacyjnych; zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości czynnego i biernego palenia tytoniu a także kształtowanie umiejętności dokonywania świadomych i przemyślanych decyzji dotyczących palenia papierosów – tradycyjnych i elektronicznych.

konferencja b watras