11.06.2018 r. w naszej szkole odbyła się VII konferencja pt. „ Trzy kwadranse z doświadczeniem naukowym”.

Konferencję rozpoczął uczeń klasy II c wykładem pt.: ”Jak motywować uczniów do nauki ?”. Następnie zostały przedstawione prace uczniów:

1. Warunki kiełkowania nasion oraz przebieg intensywność transpiracji u roślin doniczkowych.
  2. Czynniki wpływające na proces fotosyntezy.
  3. Sposób przewodzenia wody i soli mineralnych w roślinie.
  4. Budowa i rola korzenia.
  5. Kierunek wzrostu korzenia i pędu.
  6. Funkcje błon pergaminowych jaja kurzego.
  7. Czy w komórkach wątroby występuje katalaza?
  8. Mechanizm wentylacji płuc.

Na zakończenie konferencji zostały przedstawione wyniki konkursu biologicznego, który się odbył 25.05.2018 r.

Konferencję prowadzili uczniowie klasy II c gimnazjum, a kierowana była do uczniów klas siódmych szkoły podstawowej.

Uczestnicy otrzymali dyplomy i duże brawa za ciekawe wypowiedzi i prezentacje.

Konferencję przygotowali uczniowie koła biologicznego pod kierunkiem opiekuna.

Gratulujemy!