W środę 19 września towarzyszyliśmy w ostatniej drodze pułkownikowi Zbigniewowi Matysiakowi pseudonim Kowboj - jednemu z ostatnich żołnierzy ugrupowania Hieronima Dekutowskiego „Zapory”. Pogrzeb z ceremoniałem wojskowym odbył się na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie.

Kowboj był harcerzem, żołnierzem, więźniem politycznym, kolarzem , rajdowcem, bokserem… dla nas był osobą, z którą mieliśmy okazję porozmawiać  na rajdach, spotkaniach. Swym przykładem, uczył nas patriotyzmu.

Obiecujemy, Panie Pułkowniku, że nauka ta nie pójdzie w las.