26 września uczniowie klas VI uczestniczyli w wycieczce do Lublina.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie w kinie Cinema City Lublin Felicity filmu opartego na motywach znanej powieści Jacka Londona - "Biały Kieł" w reżyserii Alexandre’a Espigaresa. Następnie uczniowie wraz z opiekunami/wychowawcami, udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie przez 3 godziny wędrowali „Szlakiem ginących zawodów i umiejętności”. Pokazy edukacyjne prowadzone w skansenie w ramach warsztatów „Poznajemy dziedzictwo kulturowe regionu – Muzeum szkole” przybliżyły uczniom tradycyjne rzemiosła ludowe powszechne na Lubelszczyźnie, dziś zanikające, uprawiane sporadycznie lub wręcz restaurowane. Ciekawym elementem warsztatów była żywa gra edukacyjna – „Budujemy Lublin”

Uczniowie wrócili do Bełżyc pełni wrażeń i nowych wiadomości, których dostarczył im zarówno film jak i pokazy w skansenie.

Wychowawcy:

Alina Widelska- kl.VIa