Wrzesień jest zawsze trudnym okresem dla uczniów klas czwartych i poważnym progiem w ich szkolnej rzeczywistości. Dążymy więc zawsze do tego, żeby stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki szkolne, realizując od kilku lat „Program Adaptacyjny dla kl. IV”. Jednym z jego zadań jest zorganizowanie wyjazdu integracyjnego w celu lepszego poznania się uczniów z nowymi wychowawcami w warunkach pozaszkolnych.

19 września, przy bardzo sprzyjających warunkach pogodowych, wyjechaliśmy więc do Zamościa.

Zobaczyliśmy tam przepiękną Katedrę Zamojską, Ratusz, Rotundę Zamojską, zabytkowe kamieniczki Rynku Wielkiego, Bastion VII, Pałac Zamoyskich. Byliśmy oczywiście w Ogrodzie Zoologicznym.

Podsumowaniem dnia były własnoręcznie przez uczniów wyrabiane słodkości w Zamojskiej Manufakturze Słodyczy „TĘCZA”.

To był dla nas wszystkich bardzo dobry czas. Zmęczeni, ale usatysfakcjonowani wróciliśmy do Bełżyc.

Dziękujemy Rodzicom za umożliwienie naszego wyjazdu.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Joanna Sieńko – wych. kl. IV „b”

Ewelina Gajowiak – wych. kl. IV „c”

Anna Pac – Smoła – wych. kl. IV „d”