16 października 2018 roku miała miejsce w naszej szkole podniosła uroczystość - „Dzień Patrona”.

Przebiegała z udziałem całej społeczności szkolnej oraz zaproszonych gości.

To niezwykle ważna data dla nas wszystkich. Minęło bowiem już 13 lat od dnia, w którym nasza szkoła przyjęła patronat Papieża Jana Pawła II.

Tegoroczne obchody niezwykłego i ważnego dla nas wydarzenia przebiegały pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”.

Każdego dnia staramy się podążać za drogowskazem zgłębiania Papieskiego nauczania w kształtowaniu młodego człowieka. Nasz Patron stawia przed nami wszystkimi duże wyzwanie - mówi o budowaniu pomników z ludzkiej serdeczności i życzliwości, o otwieraniu się na problemy innych ludzi.

Corocznie bardzo ważnym akcentem w uroczystości jest akt Ślubowania uczniów klas I.

Słowa dyrektora szkoły, p. Zbigniewa Dygusia, zapadną w naszej pamięci:

„…Niech ten dzień dzisiejszy zagości w Waszych sercach na długo. Tworzycie historię tej szkoły i tu na zawsze pozostanie cząstka Waszego serca. Z czasem to na Was spocznie kontynuowanie dzieła i rzeczy, które tu i teraz mają miejsce. …”