W związku z 100 Rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę podjęliśmy szkolną akcję pisania wierszy o Polsce. Celem akcji było kształtowanie tożsamości narodowej dzieci, budzenie dumy z bycia Polakiem, rozwijanie twórczości poetyckiej uczniów. Łącznie powstało blisko 50 wierszy. W akcji wzięli udział uczniowie z klas: I ,,a”, I ,,c”, III ,,a”, III ,,d” (rok szkolny 2017/2018), IV ,,c”, IV ,,e” i najliczniej z klasy VI ,,c”. Wiersze powstały pod kierunkiem następujących nauczycieli: Elżbiety Gontarczyk, Anny Ambrożkiewicz, Agaty Ćwiklińskiej, Katarzyny Brewczak, Małgorzaty Pietraś i Eweliny Gajowiak, Moniki Plewik. Najciekawsze wiersze znalazły się na wystawie, która została zorganizowana na Dzień Patrona Szkoły- Jana Pawła II, który był wspaniałym papieżem i wybitnym Polakiem. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród gości szkoły, uczniów i nauczycieli. Szczególnie interesujące wiersze wezmą udział w Międzywojewódzkim Przeglądzie Twórczości Dzieci i Młodzieży ,,Uskrzydlona bielą orła…”.

Wczytuję ...

Elżbieta Gontarczyk