30 października uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach, których celem było pokazanie jak ważne jest budowanie prawidłowych relacji z innymi dziećmi, nauczenie sposobów radzenia sobie

z emocjami i rozwiązywania konfliktów w klasie.

Zajęcia prowadzone były metodami aktywizującymi - każdy uczeń miał możliwość doświadczyć przykładów dobrych i złych relacji rówieśniczych, każdy uczeń mógł też zaprezentować pozytywne sposoby rozwiązania konfliktu i sytuacji stresowej. Sposób prowadzenia warsztatów umożliwił również dostrzeżenie swoich mocnych stron uczniom wycofanym, a to ma ogromne znaczenie w podniesieniu ich samooceny.

Organizacja warsztatów była wynikiem ewaluacji skuteczności działań wychowawczo – profilaktycznych realizowanych w ubiegłym roku szkolnym.

Zajęcia zostały zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bełżycach.

Bożena Watras – pedagog szkolny