Grupa uczestników koła plastycznego wzięła w dniu dzisiejszym udział w warsztatach z rysowania komiksu prowadzonych przez Fundację 8 Kolor z Lublina.

Na początku było trochę zabawy z wymyślaniem postaci komiksowych, wspólnym rysowaniu stworów, a potem już na poważnie każdy rysował komiks jak na stulecie niepodległości przystało, o tematyce patriotycznej… Podejście do patriotyzmu było różne – pojawił się patriotyzm lokalny ze zdrojem Jagiełły w tle, szacunek do symboli narodowych , piękno ojczystej ziemi czy znajomość świąt. Pomysły ciekawe, rysunki dobre - czekamy na więcej!