Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

29 października 2018 roku uczniowie klas piątych w ramach innowacji pedagogicznej „Z kultura za pan brat” i realizacji programu koła teatralnego mieli okazje uczestniczenia  w warsztatach teatralnych organizowanych przez Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Miłośnicy sztuki poznali historię zwiedzanego teatru oraz różne zakamarki niedostępne na co dzień dla widza. Zwiedzili zarówno część reprezentacyjną zabytkowego budynku, scenę z dekoracją do aktualnego spektaklu, a także rekwizytornię, garderoby czy perukarnię. Wysłuchali niezwykle interesującej opowieści o powstawaniu spektaklu teatralnego, a także o wyposażeniu teatru, zarówno na początku jego funkcjonowania w czasach międzywojnia, jak i obecnie.

Wiele radości przysporzyły warsztaty charakteryzatorskie, w których uczniom wykonano makijaże do spektakli. Obejrzeli także wspaniałe peruki i uczestniczyli w przygotowaniu głów do ich nałożenia .Przekonali się również, jak ciężkie kostiumy muszą czasami nosić aktorzy w czasie spektakli i ile to wymagało wysiłku. Poznali pracę osób realizujących przedstawienie teatralne. Niewątpliwym atutem warsztatów było spotkanie      z aktorką teatru, która w niezwykle interesujący sposób opowiedziała o sekretach pracy twórców teatru.

Warsztaty teatralne były niewątpliwie udanym spotkaniem z kulturą.

Zdjęcia>>

Ewelina Gajowiak

Anna Stawińska

Anna Wójtowicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo