22 listopada odbyła się premiera sztuki teatralnej Zakazana miłość. To kolejna uwspółcześniona wersja znanego dramatu W. Szekspira Romeo i Julia. Autorką sztuki  jest uczennica klasy III c Olga Paździór. Innowacja w przedstawieniu polega na odwróceniu ról. Uczniowie- należący do koła teatralnego, ale nie tylko , sami opracowali tekst, zajęli się obsadą ról. Nad reżyserią i castingiem czuwała  Olga, nad oprawą muzyczną, doborem utworów - Daniel Kamiński.
Uczniowie sami wykonali plakat, wspólnie opracowali wystrój sceny, przynieśli rekwizyty,  zaprosili dyrekcję szkoły. Widowisko poprzedziła recytacja sonetów Szekspira w wersji oryginalnej  i polskiej. Przedstawienie zostało mile przyjęte przez widzów - uczniów klas gimnazjalnych  oraz klas 7 i 8 szkoly podstawowej.
Opiekunki projektu - K. Woś- jako prowadząca koło czuwała nad przebiegiem prób  oraz N. Iwaniec- przy doborze sonetów i recytacji ich w j.angielskim.  Ogromną pomoc jak zawsze okazała nam p. M. Bakalarz przygotowując wspaniałą scenografię oraz p. A. Pietraś, który czuwał nad sprzętem nagłaśniającym. Wielkie brawa dla naszych aktorów!
Widzowie domagali się , by przedstawienie powtórzyć w Dzień św. Walentego.

K. Woś

plakat zakazana milosc