Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

2 grudnia wybraliśmy się do Filharmonii im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie na koncert wielkiego artysty polskiej sceny Michała Bajora. Udział w tym artystycznym wydarzeniu związane był z realizacją innowacji pedagogicznej „Z kulturą za pan brat”. Dzieci z klas piątych zetknęły się nie tylko z kulturą wysoką, ale miały również okazję wdrożyć poznane zasady savoir- vivre obowiązujące w filharmonii.

Artysta wykonywał utwory z kategorii poezja śpiewana, piosenka artystyczna i literacka nagrane na płycie „Od Kofty… do Korcza” w 2017 roku. Niezwykły klimat wieczornego koncertu skłonił uczestników do zadumy, a jednocześnie sprawił ogromną przyjemność z możliwości wysłuchania wspaniałych utworów przy akompaniamencie profesjonalnych muzyków. Na długo w naszej pamięci pozostaną takie aranżacje jak: „Nie chcę więcej”, „Taka miłość w sam raz” czy „Co ma przeminąć, to przeminie”. Scenografia filharmonii, gra światłem, bezpośredni kontakt artysty z publicznością sprawiły, że koncert stał się magicznym zjawiskiem i trudno było wrócić do codzienności.

Mieliśmy również okazję spotkania z Michałem Bajorem po koncercie, zdobycia autografów, kupienia jego płyt i krótkiej rozmowy. Artysta wyraził swoje zadowolenie, że uczniowie szkoły podstawowej przybyli na koncert i zmierzyli się z wymagającym odpowiedniego odbioru repertuarem.

Wyrażając radość ze spotkania z dziećmi, artysta zrobił sobie z nami pamiątkowe grupowe zdjęcie. Niedzielny koncert na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Stawińska, Anna Wójtowicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo