Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

29 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kawiarenka literacka”. Zgromadziło ono miłośników poezji śpiewanej i recytowanej. Uczniowie mieli okazję zaprezentować wybrane przez siebie utwory w nietypowej atmosferze, scenerii, nastroju. Przy blasku świec, gorącej kawie i herbacie, a także słodkim ciasteczku, licznie przybyła publiczność miała okazję usłyszeć teksty o różnej tematyce. Uczniowie zaprezentowali utwory Jana Kochanowskiego, Wisławy Szymborskiej, Jana Pocka, Ryszarda Riedla, Alicji Majewskiej, Jacka Kaczmarskiego i inne. Gościnnie, w murach naszej szkoły, zaprezentowały się uczennice ze Szkoły Podstawowej w Babinie, które przyjęły nasze zaproszenie.

Za przybycie dziękujemy Pani Dyrektor Annie Musiej z Babina, a także Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Dygusiowi, Pani Dyrektor Małgorzacie Bojar, nauczycielom, rodzicom i uczniom. Za swoje występy uczestnicy otrzymali upominki.

Kolejne spotkanie z cyklu „Kawiarenka literacka” pokazało, że dzieci i młodzież chętnie prezentują swoje talenty recytatorskie i wokalne przed publicznością. Zarówno uczestnicy, jak i publiczność podkreślają, że czwartkowy wieczór minął w miłej i przyjaznej atmosferze, na spotkaniu z przyjaciółmi, bliskimi w nieco innych okolicznościach. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania. Mamy nadzieję na kolejny wieczór z poezją w przyszłym roku.

Składamy podziękowania dla Pani Ewy Karwowskiej za przygotowanie dekoracji Sali, a Panu Andrzejowi Pietrasiowi za oprawę muzyczna i oświetlenie.

Organizatorzy:

Ewelina Gajowiak

Anna Stawińska

Anna Wójtowicz

47395291 1794198244022812 6849296522887036928 n

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo