11.12.2018r. uczniowie klas 6b i 6c wraz z opiekunami Anną Chawrylak, Moniką Plewik i Magdaleną Snop uczestniczyli w projekcie „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej pn. 11 listopada – Niepodległa” realizowanym przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo w Motyczu Leśnym. Uczniowie brali udział w grze terenowej w Ośrodku Centrum Dobrego Wychowania, podczas której wcielili się w rolę legionistów i mieli do wykonania kilka zadań, podobnych do tych, z jakimi musieli mierzyć się legioniści. Młodzież musiała posługiwać się mapą, pomagać rannym kolegom, wykonywać zadania sprawnościowe, itp. Następnie te wszystkie czynności omówili i wyciągnęli z tego wnioski dotyczące naszego obecnego życia i realizacji patriotycznych postaw w swoim codziennym życiu.

Projekt miał na celu popularyzację nietypowych i aktywnych form poznawania historii oraz nabycie przez uczniów postawy zaangażowania na rzecz dobra Ojczyzny.

Anna Chawrylak