29.11.2018r. odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z pracownikami Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie.

Uczniowie dowiedzieli się, że numer alarmowy 112 stanowi zintegrowany i jednolity System Powiadamiania Ratunkowego w całej Europie. Ogólnoeuropejski numer alarmowy 112 został powołany do życia uchwałą Rady Europy z dnia 29 lipca 1991 roku. Połączenie można uzyskać z telefonów stacjonarnych jak i komórkowych. Połączenia z numerem 112 są bezpłatne i średni czas oczekiwania wynosi 9 sekund. Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie zostało utworzone w połowie 2011 roku, a zaczęło pracę w październiku 2013 roku. Od czerwca 2018 r. CPR odbiera również numer alarmowy 997. Obsługą zgłoszeń zajmują się Operatorzy Numerów Alarmowych, których praca została dokładnie przedstawiona. Poza tym pracownicy CPR przypomnieli uczniom o zasadach resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Organizator spotkania p. Beata Szymczyk