W grudniu realizując tematy związane z żywieniem razem z uczniami klasy 5a i 5b zorganizowaliśmy nietypowe lekcje języka angielskiego. Był to klasowy projekt kulinarny. Tematyka dotyczyła przepisów kulinarnych i gotowania.

Pracując w grupach uczniowie przygotowali zdrowe i nie koniecznie zdrowe pyszności: kanapki, hot dogi, hamburgery, sałatki owocowe, nawet świeżo wyciskany sok owocowy.   Przygotowując się do projektu uczniowie nauczyli się niezbędnego słownictwa, więc w trakcie lekcji staraliśmy się mówić wyłącznie po angielsku, niektóre grupy nawet relacjonowali na żywo całe wydarzenie.

Lekcja przebiegała w miłej atmosferze. Było to ciekawe doświadczenie. Okazało się, że uczyć się języka obcego można nie tylko w ławce, lecz może to być dobra zabawa. Z pewnością będziemy chcieli je powtórzyć.