Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

alt

Dla Tych, którzy ukochali Polskę

 

     Chcąc uczcić przypadającą w tym roku 150 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego oraz kształtować patriotyzm młodego pokolenia w nawiązaniu do tradycji niepodległościowych narodu polskiego 04 kwietnia 2013 roku w MDK odbyła się wyjątkowa uroczystość z udziałem dzieci z Samorządowego Przedszkola Publicznego, Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II i Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach.

Młodzi patrioci oddali hołd wszystkim polskim bohaterom , którzy na świętej warcie wolności Ojczyzny, oddali swoje życie za wolność Polski. W uroczystości wzięli także udział nasi harcerze, którzy pełnili honorową wartę i stawiali pod brzozowym krzyżem biało-czerwone znicze- symbole pamięci o przeszłych, bohaterskich pokoleniach. Śpiewając polskie pieśni patriotyczne, wyśpiewaliśmy nasze, polskie dzieje . Każda pieśń stała się hołdem i dowodem pamięci. Śpiewaliśmy o powstańcach, żołnierzach walczących do końca, gdzieś w lasach, wierzących w wolność i w Polskę.

 

       Patriotyzm można wyśpiewać, ale można też narysować, pokazać ludzi, wydarzenia. Z tego powodu odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży o tematyce Powstania Styczniowego. Na uroczystości w MDK zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody i dyplomy. Współczesny patriotyzm potrzebuje takiej formy wyrazu, która dotrze do ludzi w różnym wieku i uwrażliwi ich na miłość do Ojczyzny. Zawołanie: „Chwała bohaterom!” jest obecne wśród młodego pokolenia . Zdolni i odważnie patrzący w przyszłość Polacy, to najlepsza wizytówka dla naszego kraju. Oni polskość odczytują jako powód do dumy i zobowiązanie.

 

        Młodzież naszej szkoły została przygotowana do uroczystości pod kierunkiem pani Ewy Pietrzyk, Urszuli Sobiepan ,Edyty Rząd oraz Aliny Nizioł i Marii Bakalarz.

 

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo