We wtorek, 5 lutego, uroczyście świętowaliśmy 15 edycję Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja zachęca nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online , podkreśla istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  Z tej okazji uczniowie klas 0 – IV naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Działajmy razem dla bezpieczeństwa w Internecie” oraz literackim „Bezpieczny Internet – wspólna sprawa”. Dziękujemy wszystkim uczniom kl. 0 – IV oraz ich wychowawcom za udział w tegorocznych obchodach DBI. Wpłynęło aż 87 prac w kategoriach: plakat oraz opowiadanie/rymowanka.

Komisja konkursowa wybrała najciekawsze, które spełniały również warunki konkursowe.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a najciekawsze prace zostały uhonorowane nagrodami rzeczowymi.

Z przyjemnością powiadamiamy, że sponsorem wszystkich nagród i upominków jest Urząd Miasta Bełżyce, za co serdecznie dziękujemy.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach konkursów:

Kategoria PLAKAT

„DZIAŁAJMY RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA W INTERNECIE”

0 – II

I miejsce –Szymon Pietraś, kl. I b

Michał Wojtachnio, kl. I d

II miejsce - Nina Mendykowska, kl. I d

Nikodem Młodnicki, I b

III miejsce - Adam Jośko, kl. 0 a

Wyróżnienie

Milena Matyjasik, kl. I b,

Bartłomiej Pruszkowski, kl. I b,

Amelia Ćwiklińska, kl. II b,

Maja Jóźwik, kl. I a

III - IV

I miejsce – Antoni Widyński, kl. IV c

II miejsce - Oskar Grudzień, kl. III a

III miejsce - Bartosz Zając, kl. III a

Kategoria OPOWIADANIE/RYMOWANKA

„BEZPIECZNY INTERNET – WSPÓLNA SPRAWA”

0 – II

I miejsce –Bartłomiej Stachyra, kl. I b

II miejsce - Bartosz Jędrej, kl. II c

III miejsce - Weronika Olszak, kl. I b

Jakub Obel – Żuchnik, kl. I b

Igor Trepiak, kl. I b

Wyróżnienie

Mateusz Rachwał, I a

III - IV

I miejsce – Małgorzata Mędrek, kl. IV e

Piotr Jakubowski, kl. IV e

II miejsce – Natalia Wójcik, kl. IV d

Kacper Żydek, kl. IV d

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy inwencji twórczej i pomysłu.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Andrzej Pietraś – nauczyciel informatyki