Dnia 9 lutego w Szkole Podstawowej nr 1im. Jana Pawła II w Bełżycach odbył się osiemnasty Bal Gimnazjalny. Swoją obecnością uświetnili tą uroczystość przedstawiciele władz. Burmistrz Miasta Bełżyce - Pan Ireneusz Łucka, Pani Bożena Dziewicka - Przewodnicząca Komisji Oświaty oraz Pan Grzegorz Kamiński - Przewodniczący Rady Rodziców. Obecni byli również wychowawcy gimnazjalistów ze szkół podstawowych. Uczniowie podziękowali Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom za pomoc w organizacji balu.

Uczniowie klas trzecich przygotowali krótką część artystyczną. Następnie staropolskim zwyczajem zatańczyli poloneza i ruszyli do walca. Po części oficjalnej młodzież bawiła się przednio, mimo że był to dla nich ich pierwszy, a zarazem ostatni bal gimnazjalistów. Trzecioklasiści zapewne po latach będą wspominać mile to wydarzenie. Zatem- niech żyje bal!