21 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych Kangourou Sans Frontières.

W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, z siedzibą w Toruniu przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W konkursie brało udział 46 uczniów: 35 ze Szkoły Podstawowej w kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet oraz 11 uczniów z Gimnazjum w kategorii Student.

Główną ideą konkursu, jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki. Był też okazją do popularyzacji matematyki w naszej szkole.

Z niecierpliwością oczekiwać będziemy na wyniki, które pojawią się w czerwcu.

Dorota Ścibak, Anna Chawrylak