IMG 20190329 082540 HDR

Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej skierowanej do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych prowadzonej pod hasłem „Hazard? Nie, dziękuję!”. Jest to jedno z działań związanych z kształtowaniem świadomości młodzieży w dziedzinie hazardu i zagrożeń, które wiążą się z tym zjawiskiem, podjętych przez Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Lublinie w porozumieniu z Lubelskim Kuratorem Oświaty.

W ramach kampanii 29 marca 2019 r. odbyły się zajęcia tematyczne dla uczniów klas VII i VIII przeprowadzone przez funkcjonariuszy Izby Administracji Skarbowej w Puławach. Młodzież poznała rodzaje gier hazardowych, także internetowych, dowiedziała się, jaka jest skala zysku dla ich organizatorów i jak iluzoryczne są wygrane ich uczestników. Uczniowie uzyskali wiedzę o nielegalności większości takich przedsięwzięć, o konsekwencjach udziału w nielegalnym hazardzie oraz poznali mechanizm uzależnienia od gry, szczególnie niebezpiecznego dla młodych ludzi.