2 kwietnia bieżącego roku, uczniowie klas czwartych, wzięli udział w zajęciach promujących zdrowie jako wartość nadrzędną.

Zajęcia prowadzili pracownicy Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej, Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Lublinie.

Celem spotkań było uświadomienie uczniom, że nasze zdrowie w dużej mierze zależy od nas samych, od naszych nawyków i naszej świadomości. Dzieci, w sposób aktywny, uaktualniły wiedzę na temat piramidy zdrowia, która zwróciła ich uwagę ograniczeniem korzystania ze sprzętów elektronicznych typu telefon, komputer, telewizor, szczególnym zadbaniem o odpowiednią ilość snu i higienę jamy ustnej, a także kontrolowaniem swojej wagi.

47f6ce96-96c5-4a75-8913-295f0cf17e52.jpeg

Zajęcia zawierały również elementy edukacji antytytoniowej i stomatologicznej, w związku z realizacją ogólnopolskich programów „Bieg po zdrowie” i „Dziel się uśmiechem”.

Aktywność uczniów podczas zajęć pozwala stwierdzić, że były one dla nich interesujące i zostawią trwały ślad w codziennym funkcjonowaniu.

Bożena Watras – pedagog szkolny