27 kwietnia 2019 roku wyruszył z Bełżyc kolejny 7 Rajd im. mjr. cc. „Zapory” - wiodący przez szlak walk Polaków podziemia niepodległościowego po II Wojnie Światowej.

Rajd poświęcony był pamięci ppłk. Zbigniewa Matysiaka ps. „Cowboj” - jednego z ostatnich żołnierzy ugrupowania Hieronima Dekutowskiego „Zapory” i przyjaciela naszego miasta a w szczególności młodzieży naszej szkoły, którą darzył wielką sympatią i którą doceniał za godną postawę patriotyczną.

Każdego roku naszą szkołę reprezentuje ogromne grono sympatyków żywej historii. W tym roku w rajdzie uczestniczyło ponad 140 osób. Byliśmy silną i widoczną grupą wśród wszystkich uczestników rajdu.

Jesteśmy dumni ze wszystkich uczestników za ich postawę i godne reprezentowanie szkoły w tak ważnym wydarzeniu.