W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych biorą udział w zajęciach edukacyjnych organizowanych w ramach współpracy naszej szkoły z UMCS. Dotyczą one robotyki.

Na pierwszym spotkaniu nauczyliśmy się, jak zrobić grę w programie Kodu Game Lab oraz jak zaprogramować robota, by wykonywał nasze polecenia. Na kolejnym spotkaniu rozmawialiśmy i przyswajaliśmy teorię o kosmosie, by móc spróbować własnych sił w budowie i programowaniu zmniejszonego modelu łazika marsjańskiego.

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów. Były bardzo pomocne i wartościowe. Każdy z uczniów mógł wyrazić własne zdanie na temat kosmosu i programowania. Wszyscy uczestnicy spotkań nauczyli się czegoś pożytecznego.  Mieliśmy doskonałą okazję, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat robotyki i kosmosu.

Klaudia i Martyna VIII c