13 maja 2019 r. klasy IV „b”, IV „c”, IV „d” wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Jej celem była integracja młodzieży, poznanie wybranych zabytków stolicy, kształcenie postaw patriotycznych i szacunku dla polskiego dziedzictwa narodowego i kulturowego, przygotowanie uczniów do świadomego, aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu naukowym, kulturalnym i społecznym kraju.

Z Bełżyc wyjechaliśmy o godz. 4:30 i mimo wczesnej pory i padającego deszczu byliśmy w dobrych humorach. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie dzieci miały możliwość nie tylko obejrzenia, ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki.

Obserwując nasze dzieci podczas ich pobytu w Centrum Nauki Kopernik nabraliśmy przekonania, że jest to miejsce, które na długo pozostanie w ich pamięci. Mamy nadzieję, że te przeżycia będą dla nich bodźcem do rozwijania własnych zainteresowań.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer z przewodnikiem po stolicy z uwzględnieniem jej najważniejszych miejsc, np. Zamek Królewski, Syrenka, Pomnik Małego Powstańca itp.

Ostatnim elementem wyjazdu było zwiedzanie Stadionu Narodowego, co cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno chłopców jak i dziewczynek. Wraz z przewodnikiem udaliśmy się na trybuny, do szatni piłkarzy, sali konferencyjnej itp. Mieliśmy także okazję siedzieć na ławkach rezerwowych naszych piłkarzy.

W drogę powrotną wyruszyliśmy ok. godz. 17.30, a do Bełżyc dotarliśmy późnym wieczorem. Zmęczeni, ale zadowoleni z wycieczki i z dokonanych zakupów pamiątek, udaliśmy się do domów. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.