Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Dnia 3 czerwca 2019 w ramach projektu innowacyjnego odbyło się spotkanie z lubelską poetką – panią Ewą Pilipczuk. Autorka licznych wierszy o różnorodnej tematyce, w tym wielu utworów poświęconych Lublinowi, gdzie urodziła się, kształciła, pracowała zawodowo,   przybliżyła warsztat pracy poety. Jest także laureatką licznych konkursów, publikuje swoje wiersze w tomikach, działa w grupach poetyckich. Uczniowie( O. Paździór, F. Bujała) pytali w swoim wcześniej opracowanym wywiadzie o szczegóły i ciekawostki z życia i twórczości. Pani Ewa swoje wiersze czytała ubarwiając je fotografiami wyświetlanymi w formie slajdów. Jedna z uczennic( E. Rak) przygotowała recytację jednego z utworów pani Pilipczuk. Spotkanie zostało ubarwione też muzyką. Laureatka międzyszkolnego konkursu wokalnego(W. Dębińska) zaprezentowała jeden z popularnych utworów. Zebrani mogli obejrzeć niektóre tomiki wierszy, Autorka zachęcała, by zapoznawać się z jej dziełami na jednym z portali społecznościach.

Na spotkanie przybyli uczniowie działający w kółku literacko- czytelniczym, zainteresowani z klas gimnazjalnych oraz nauczyciele, Dyrekcja szkoły.

Uczennice z III b gimnazjum przygotują numer Almanachu Literackiego poświęcony temu wydarzeniu.

Link do profilu pisarki, można zapoznać się z Jej wrażeniami ze spotkania w naszej szkole

https://www.facebook.com/ewa.pilipczuk.5?__tn__=lCH-R&eid=ARCul0hEXaeWikPmcoO54_pRH3G_OvKC2B6AfVuaBGOzj76MXr6Ey6Px-9VTVaytZMQBU5XMJrwiPd-A&hc_ref=A

Zdjęcia>>

 Katarzyna Woś

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo