29 maja i 04 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole konkurs historyczny adresowany do uczniów klas piątych szkoły podstawowej, który w dwóch etapach sprawdzał wiedzę obejmującą materiał nauczania dla tej klasy.

Autorami zadań konkursowych byli uczniowie z klasy III A G, którzy również czuwali nad jego przebiegiem.

Zwycięzcami konkursu zostali:

1. Lidia Karwowska - Kl. V A
  2. Piotr Baranowski - Kl. V B
  3. Bartłomiej Kędzierski- Kl. V C
  4. Oskar Taramas - Kl. V C (wyróżnienie)
  5. Michał Chomicki - Kl. V D (wyróżnienie)
  6. Agata Karwacka - Kl. V D (wyróżnienie)
  7. Marta Abramowicz - Kl. V C (wyróżnienie)

W dniu 06. czerwca 2019 r. 21 uczniów z klas: VI – VIII szkoły podstawowej            i III gimnazjum uczestniczyło w wykładzie prof. Tomasza Panfila - pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, zaproszonego przez społeczność Szkoły Podstawowej w Matczynie. Po wykładzie miał miejsce konkurs historyczny „Rycerze biało – czerwonej szachownicy”. Zwycięzcą konkursu został uczeń naszej szkoły: Jakub Wróblewski z klasy VIII B, zaś wyróżnienie otrzymał Wojciech Gąska z klasy VIII A.

GRATULACJE !!!

Opiekun: