28 maja 2013r. do Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach przybył niezwykły gość. Była nim aktorka teatralno-filmowa, która parodiowała wiele osób – Katarzyna Kwiatkowska.

Przybyła do nas z Warszawy, aby przybliżyć gimnazjalistom prace aktorki. Spotkanie składało się z dwóch części. W pierwszej Pani Katarzyna odpowiedziała na pytania dwóch debiutujących dziennikarek – Natalii Ćwiklińskiej i Jowity Błotniak. Opowiadała o studiach w szkole aktorskiej, pracy na planach różnych seriali i filmów, a także o przygodzie z Szymonem Majewskim.

W drugiej części spotkania Pani Katarzyna przeprowadziła warsztaty teatralne dla uczniów należących do szkolonego koła teatralnego. Udzieliła wielu wskazówek i cennych rad tym wszystkim, którzy są zainteresowani pracą aktora. Pod jej czujnym okiem uczniowie mieli możliwość odegrać różne scenki, poćwiczyć dykcję, mimikę itp. Nie mogło zabraknąć czasu na wspólne fotografie i autografy.

Spotkanie z Panią Katarzyna na długo pozostanie w naszej pamięci, bowiem rzadko mamy okazje gościć znane osoby w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy za przybycie do nas.