Biblioteczno – świetlicowy DZIEŃ KROPKI

W ramach International Dot Day (Międzynarodowego Dnia Kropki) biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą  zorganizowała w dniu 15.09.2021r. zajęcia  czytelniczo – plastyczne dla grup świetlicowych z klas I – II. Zajęcia te pomogły odkryć u młodych ludzi talenty oraz je zaprezentować na forum. W tym dniu świetliczaki ubrały się w strój z akcentem kropkowym. Następnie, obejrzały film oraz wysłuchały piosenki o Vashti. Ponadto, szkolna bibliotekarka odczytała kilka wierszyków związanych tematycznie z Dniem Kropki. Kolejnym zadaniem było stworzenie przez świetliczków wspaniałych dzieł sztuki z zastosowaniem kolorowych pomponików oraz guzików. Zajęcia biblioteczno - świetlicowe zostały urozmaicone zestawem zadań z zakresu kodowania (dzieci układały  obrazki zgodnie z kierunkiem strzałek). Poza tym kolorowały ilustracje: tęcze, jesienne liście oraz sowy. Podsumowaniem kreatywnych zajęć było wręczenie świetliczakom  pamiątkowego dyplomu za aktywny udział w powyższych zajęciach.

Dorota Nowak, Anna Mazurek