2 edycja akcji - "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

plakatNasza szkoła bierze udział w 2 edycji ogólnopolskiej akcji ekologiczno-edukacyjnej „Tusz do paki”. W szkole zostały umieszczone pojemniki na zużyte tusze do drukarek komputerowych, do których dzieci mogą wrzucać puste tusze zużyte w domu lub pracy rodziców.
Celem akcji jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek-tzw. kartridży.  Zbieramy tylko tusze atramentowe, nie zbieramy laserowych tonerów.
Zachęcamy uczniów do przyniesienia z domu zużytych tuszów z drukarek atramentowych i wrzucenia ich do przygotowanych kartonów, znajdujących  się w klasach edukacji wczesnoszkolnej i w holu przy wejściu do szkoły . Zebrane w ten sposób odpady przekażemy do recyklingu i zakupimy karmę dla bezdomnych zwierząt. Zadbajmy o mieszkańców  schronisk! Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek!
Nad całą akcją czuwa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Więcej informacji o akcji na stronie www.tuszdopaki.pl.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku:  https://drive.google.com/file/d/1T-4eNWGVJ3O9ZUwccWLNDUcE47u14zr-/view

Anna Ambrożkiewicz

Opiekun szkolnego wolontariatu