POLAK, KTÓREGO POKOCHAŁ ŚWIAT

W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona naszej szkoły oraz Miesiącem Bibliotek Szkolnych (miesiąc październik) w dniu 05.10.2021r. na zajęcia biblioteczne do grup świetlicowych z klas pierwszych przybył na zaproszenie P. Doroty Nowak - ksiądz Rafał Rechnio, wikariusz  Parafii Rzymsko – Katolickiej im. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Bełżycach. Nasz miły gość zapoznał najmłodszych świetliczków z sylwetką Świętego Jana Pawła II oraz zachęcił  do wspólnej rozmowy nt. „Co trzeba zrobić, aby zostać papieżem?”, „Co należy czynić, aby być Świętym?”. Następnie, Ksiądz Rafał przeczytał uczniom fragment książeczki Joanny Krzyżanek pt.: „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak wygląda strój papieża oraz zdobyć informacje związane z podróżami Świętego Jana Pawła II. Zajęcia zostały urozmaicone pięknymi albumami oraz tematycznymi kolorowankami. Na zakończenie wikariusz poprowadził modlitwę „Ojcze Nasz” oraz wręczył uczestnikom spotkania obrazki z sylwetką Świętego.

Dorota Nowak
Ks. Rafał Rechnio