KMP Lublin

alt

26 lutego 2014 r. dla kl. I, II i III gimnazjum odbyło się spotkanie z Panią Tersą Wąsikowską z Komendy Miejskiej Policji w Lublionie. W trakcie spotkania omówiono zasady odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz sposoby postępowania wobec osób zachowujących się niezgodnie z prawem. Pani funkcjonariusz przedstawiła problem demoralizacji oraz jakie zjawiska tego dotyczą. Rozmawiała także z młodzieżą o występującym w szkołach zjawisku przemocy oraz wyjaśniła na czym ona polega. Nie zabrakło także porad związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu oraz problem cyberprzestępczości.