imagesSkładając, jak zwykle, na początku roku szkolnego propozycje projektów edukacyjnych, nie wiedziałam, że zainspirowany planowanym wyjazdem na szkolenie do Londynu projekt przerodzi się w tak wspaniałą przygodę. Grupa projektowa klasy 2A naszego gimnazjum zabrała widzów na fascynującą podróż po Londynie. Przygotowujące projekt uczennice wcieliły się w rolę przewodniczek biura turystycznego „Beautiful London” i, jak sugerował tytuł projektu „The Tour of London, co ciekawego można zobaczyć w stolicy Wielkiej Brytanii” – oprowadziły obecnych na prezentacji uczniów i nauczycieli po najważniejszych atrakcjach brytyjskiej stolicy. Dziewczyny nie tylko przedstawiły najważniejsze zabytki, ale również pokazały Londyn od innej strony, przedstawiając ciekawe miejsca, sławne osoby i wydarzenia. Wykonane na wysokim poziomie prezentacje przedstawiały różne ujęcia omawianych miejsc, ich opis oraz związane z nimi ciekawostki. Żeby dodać autentyczności projekt był prowadzony w języku angielskim, ale, zdając sobie sprawę, że dla niektórych widzów może to sprawiać kłopot, dziewczyny dodały również polską wersję tekstu. W trakcie trwania prezentacji przewodniczkom kilkakrotnie „dokuczał”, wstawiając własne komentarze i rozbawiając tym publiczność, uciążliwy turysta, w rolę którego wcielił się kolega z klasy.

Mamy nadzieję, że udało nam się wprowadzić widzów w niesamowitą atmosferę tego fascynującego miasta.

Opiekun projektu: Natalia Iwaniec

z1 z2 z3 z4 z5 z6 z8 z9 z10