PACHNĄCE WARSZTATY WALENTYNKOWE W KLASIE III „D” i II „B”

W dniu 9 lutego biblioteka szkolna zorganizowała warsztaty plastyczno-techniczne z okazji zbliżających się Walentynek. Na początku zajęć trzecioklasiści zostali zapoznani z: definicją mydła, rodzajami mydeł, zasadami higieny oraz funkcjami, które pełnią mydła. Następnie, przeczytana została przez Panią bibliotekarkę zabawna książka pt.: „Mydło” - Małgorzaty Strzałkowskiej. Jednak najciekawszą częścią zajęć okazał się proces powstawania „walentynkowych” mydełek: uczniowie mieli pokrojone na paseczki mydełko, należało je pokruszyć i wrzucić do większego słoika, który został wstawiony wraz z zawartością do mikrofalówki. Po kilku minutach powstała galaretowata substancja. Kolejno, dzieci zostały zachęcone do zabarwiania cieczy barwnikiem koloru czerwonego oraz różanym aromatem.  Następnie, Pani bibliotekarka wlała do foremek czerwoną galaretkę i wspólnie czekaliśmy do momentu, aż ciecz zastygnie. Podczas zajęć powstały pachnące mydełka walentynkowe w kształcie serduszka lub róży, które mogą służyć jako prezent z Okazji Dnia Świętego Walentego.

Agnieszka Piłat
Dorota Nowak