17. maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. „Co jedliśmy kiedyś, a co jemy dziś”.

Celem projektu było zaprezentowanie wiadomości nt. odżywiania się, jego wpływu na nasze zdrowie, prezentacji przykładowych ćwiczeń na poprawę kondycji oraz degustacja potraw przygotowanych przez uczestników. Projekt przygotowali uczniowie z klasy II b. Grupa projektowa przedstawiła prezentację multimedialną dotyczącą odżywiania się dawniej i dziś w wybranych państwach Europy. Następnie została omówiona ankieta dotycząca odżywiania się w wybranych losowo klasach oraz doświadczenie mające na celu określić „Co wybierasz, sok czy coca-colę?”. Na zakończenie zostały przedstawione przykładowe ćwiczenia na poprawę kondycji oraz uczniowie mogli sprawdzić swoje wiadomości dotyczące piramidy żywieniowej. Ostatnim punktem projektu był stół z ekologicznymi potrawami. Zaproszeni goście oraz uczniowie mogli spróbować przygotowanych potraw. Praca nad projektem wymagała od uczniów dużego zaangażowania. Mogli oni doskonalić umiejętność pracy w grupie , prezentacji oraz obrony własnego zdania.