# Szkoła Pamięta

„Szkoła pamięta” to akcja, której patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. W jej ramach uczniowie i nauczyciele skupiają się na upamiętnieniu ważnych rocznic i wydarzeń historycznych. Zwracają większą uwagę na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach.

W tym roku, ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawirusa, akcja koncentruje się przede wszystkim na działaniach wirtualnych i multimedialnych oraz tych, których charakter odzwierciedla sprawy ważne dla naszej małej ojczyzny i naszych lokalnych bohaterów.

Chcieliśmy podkreślić, że każdego roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami odwiedzają miejsca pamięci, porządkują groby, palą znicze i wspominają osoby ważne dla naszej wspólnoty.

Podkreślamy nasz stały udział w rajdach pamięci. W ten szczególny sposób wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.