Z wizytą na Zamku Rycerskim

Ledwie zadźwięczał pierwszy dzwonek, a już dnia 13.09.2019 r. uczniowie  z klasy II „a”, II „b” i II „c” oraz z koła „ Słucham, czytam i tworzę” wyruszyli wraz z opiekunami na pieszą wycieczkę na Zamek w Bełżycach. Obecnie jest on własnością rodziny Figurów. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii snutych przez pana Ryszarda Figurę o pozostałościach Zamku Rycerskiego. Dowiedziały się, iż właścicielem Zamku  był Jan Plecki. Zwiedziły pomieszczenia wewnątrz budynku, zaś szczególną uwagę zwróciły na ozdobne łuki  na ścianach przy wejściu, jak również w dolnych pomieszczeniach. Uczniowie mieli okazję obejrzeć z bliska: szable, hełmy rycerskie, noże, kosy i muszle. Chętnie także popatrzyły na wiekową maszynę do pisania, żelazko czy słynny parowar. Podsumowaniem niecodziennej wizyty było zaprezentowanie przez P. Figurę spadochronu. Na zakończenie wycieczki zadowoleni uczniowie ochoczo stanęli do pamiątkowego zdjęcia z przewodnikiem po Zamku.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Figurze za przypomnienie naszym uczniom historii dziejów Bełżyc.

Dorota Nowak

Agata Skurska