Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zapoczątkowała go książka Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka". Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Obchody tego nietypowego święta miały miejsce również w klasie 3b. Uczniowie zainspirowani przygodą głównej bohaterki z książki „Kropka” stworzyli własne Drzewo Talentów, a następnie tworzyli dzieła plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Beata Król