KRÓLEWSKA GRA W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

01.10.2021 r. miały miejsce I zajęcia szachowe, które poprowadziła mama ucznia klasy VII -  Pani Małgorzata Maciejewska. Z jej inicjatywy będą one prowadzone cyklicznie w każdy piątek w bibliotece szkolnej i przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych szachistów. Aktualnie na zajęcia uczęszcza 12 uczniów z klas III-VII. Warto nadmienić, iż szachy uchodzą za niezwykle królewską grę strategiczną. Badania potwierdzają pozytywny jej wpływ na gracza (uczy przewidywania, cierpliwości, logicznego myślenia oraz sportowego współzawodnictwa). Młodzi adepci podczas spotkań z Panią Małgosią będą mieli okazję poznać: zasady gry w szachy, teorię debiutów, otwarcie, maksymalne wykorzystanie możliwości figur, jak również ich aktywizowanie. Piątkowa nauka gry okazała się jedną z bardziej atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego, zmobilizowała do działania, nauczyła wspólnego przeżywania gry, rozpaliła emocje, a przy tym okazała się świetną zabawą.

Do zobaczenia w piątek na kolejnych zajęciach!

Dorota Nowak
Agnieszka Piłat