Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II

Piątek

Przywozy:

Kierz, Chmielnik – 7.30

Podole, Matczyn, Wojcieszyn – 8.00

Jaroszewice, Babin – 8.20

Odwozy:

Gimnazjum – bezpośrednio po uroczystości zakończenia roku szkolnego

(jeden, połączony kurs).

Szkoła Podstawowa – bezpośrednio po uroczystości zakończenia roku szkolnego (jeden, połączony kurs).

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w finałowej części Konkursu o Bełżycach. Wykazali się doskonałym poziomem wiedzy o swoim mieście.

Pierwsze miejsce w kategorii gimnazjum zajął Maciej Samorek z kl. Ia, II miejsce Ilona Wrońska z kl. Ib, III miejsce Dominika Chomicka z kl.Ia.

W kategorii szkoły podstawowej II miejsce otrzymał Maciej Sieńko z kl.6c.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

W dniu 9 czerwca, po raz kolejny w naszej szkole, odbyła się uroczysta inscenizacja poświęcona tematyce Wolności. Bohaterami tego święta byli żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego oraz cywile, którzy zostali rozstrzelani na Rynku w Bełżycach z rozkazu Hansa Waltera Linka, zastępcy komendanta policji bezpieczeństwa dystryktu lubelskiego. W miejscu mordu znajduje się dziś figura Matki Boskiej, i tu właśnie rozpoczęły się uroczystości z licznie przybyłymi gośćmi, w tym władzami Miasta oraz duszpasterzami.

Następnie uroczystości przeniosły się do budynku Zespołu Szkół nr 1. Goście oraz młodzież naszej szkoły uczestniczyli w widowisku poetyckim pod znamiennym hasłem „Wolność - kocham i rozumiem”. Była to specyficzna lekcja historii najnowszej i jednocześnie wychowania obywatelskiego. Wykonawcy usłyszeli wiele ciepłych słów od ks. prałata Czesława Przecha oraz dyrektora ZS p. Zbigniewa Dygusia.

Zdjęcia>>

Opiekunowie: R. Krasula, M. Pietraś

25 maja 2017 r. w ramach otwartej lekcji dla rodziców wystawiliśmy fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego   Pani Anny Stawińskiej. O godz. 17.00 w małej sali gimnastycznej zgromadzili się nasi rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli: dyrektor ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach Pan Zbigniew Dyguś, wicedyrektorzy: Panie Małgorzata Bojar i Lucyna Sobczak, Pani pedagog Bożena Watras, przewodnicząca Zespołu Przedmiotów Humanistycznych – Małgorzata Pietraś oraz nasza Pani wychowawczyni Izabella Fila.

Przygotowanie spektaklu wymagało od nas wielu prób, wykonania scenografii, zorganizowania kostiumów oraz potrzebnych rekwizytów. Muzyka oraz dekoracja sali gimnastycznej stworzyły nastrojowy klimat, który sprzyjał odbiorowi sztuki. Jednym z jej atutów były również kostiumy z epoki, które oddały realizm życia społeczeństwa w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Nerona. Praca nad przedstawieniem pozwoliła nam lepiej przyswoić treść lektury, a także poznać dzieje pierwszych chrześcijan. Wielu z nas debiutowało tego dnia, a niektórzy odkryli w sobie talent aktorski. Uczestnictwo w tym przedsięwzięciu zacieśniło więzy koleżeńskie i zintegrowało naszą klasę. Na twarzach zgromadzonych rodziców widać było wzruszenie i dumę ze swych pociech. Miłym akcentem okazało się wręczenie mamom skromnych bukietów. Dla wszystkich zaś przygotowaliśmy poczęstunek.

Następnego dnia, 26 maja, z okazji Szkolnego Dnia Teatru ponownie z wielką radością wcieliliśmy się w odgrywane postaci. Tym razem widownia była jeszcze większa, gdyż wystąpiliśmy przed wszystkimi uczniami gimnazjum oraz nauczycielami. Mamy nadzieję, że tym występem sprawiliśmy wszystkim dużo radości, a młodszym kolegom udowodniliśmy, że lektura szkolna może być bardzo ciekawa.

Zdjęcia>>

                                                                                       Alicja Mazowiecka

                                                                                       Uczennica kl. II c

08.06.2017r. w naszej szkole odbyła się VI konferencja pt.

„ Trzy kwadranse z doświadczeniem naukowym”.

Gośćmi spotkania byli: pani dr hab. Marta Fiołka, pani Anna Plak, pan Zbigniew Dyguś, pani Krystyna Tomczyk, pani Dorota Ścibak, pani Monika Wójcik, pani Anna Dyguś, pan Tomasz Bojar, pan Piotr Żuk oraz uczniowie kl. I „b” i I „c” gimnazjum.

Konferencję rozpoczęła pani dr hab. Marta Fiołka z UMCS wykładem pt.: „Dżdżownica źródłem substancji leczniczych”. Następnie wykorzystanie doświadczeń na lekcjach w Wielkiej Brytanii i Niemczech omówili: Oliwia Abramowicz (kl. I c) oraz Juliusz Widelski (kl. II b)

Tematy doświadczeń i obserwacji przedstawionych przez uczniów:

  1. Izolacja DNA z cebuli – Julia Chmielewska (kl. III a).
  2. Intensywność transpiracji u roślin doniczkowych - Kinga Górka ( kl. III a)
  3. Funkcje błon pergaminowych jaja kurzego - Olga Pażdziór (kl. I c)
  4. Symulacja przetaczania grup krwi – Julia Sieńko ( kl. II c)
  5. Symulacja wdechu i wydechu – Miłosz Ozimek (kl. III c)
  6. Wykrywanie aktywnej katalazy – Alicja Mazowiecka (kl. II c).
  7. Oddychanie drożdży (film ) - Amelia Plewik (kl. I b), Ilona Wrońska kl. (kl. I b), Emilia Zarzycka (kl. I b)

Konferencję prowadzili: Wiktoria Wójtowicz (kl. III a) i Jakub Pietraś (kl. III a).

Uczestnicy otrzymali dyplomy i duże brawa za ciekawe wypowiedzi i prezentacje.

Konferencję przygotowali uczniowie koła biologicznego pod opieką pani Beaty Szymczyk.

Zdjęcia>>

                                                                                    Gratulujemy.

31.05.2017r. odbył się konkurs pt.: Najlepszy biolog wśród uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjum . Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań   oraz popularyzacja i poszerzanie wiedzy biologicznej.

Zwycięzcami zostali:

Amelia Plewik kl. I b

Alicja Mazowiecka kl. II c

Jakub Pietraś kl. III a

Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się podczas konferencji „Trzy kwadranse z doświadczeniem naukowym”. Organizatorem konkursu była p. Beata Szymczyk

Zdjęcia>>

                                                                                                                                                  Gratulacje!!!!

Uczestnikami byli uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie ze szkoły podstawowej w Babinie. Celem wycieczki było poznanie charakterystyki pracy Portu Lotniczego oraz uświadomienie, jak proste i bezpieczne może być podróżowanie samolotem. Uczniom bardzo się podobało i wrócili do domu zadowoleni. Wycieczkę zorganizowały panie: Beata Szymczyk, Krystyna Tomczyk oraz Marzena Plewik.

Zdjęcia>>

NAJLEPSI MATEMATYCY

W GIMNAZJUM NR 1 W BEŁŻYCACH

w kategorii klasy pierwsze Alicja Węgiel z klasy I „a”

w kategorii klasy drugie Juliusz Widelski z klasy II „b”

w kategorii klasy trzecie Paweł Podlaski z klasy III „c”

Serdecznie Gratulujemy!!!

Nagrody zostaną wręczone w dniu 23.06.2017 r.

  W dniach 2-3 czerwca grupa harcerzy i miłośników historii brała udział w II Rajdzie Żołnierzy Niezłomnych, podczas którego poznaliśmy postać legendarnego dowódcy walczącego z komunistyczną władzą w Polsce - majora Mariana Bernaciaka pseudonim „Orlik”.

Gdy umierał, zastrzelony przez UB, miał zaledwie 29 lat… Był wówczas zwierzchnikiem wszystkich oddziałów i grup zbrojnych organizacji Wolność i Niezawisłość na terenie Inspektoratu Puławy.

Odwiedziliśmy miejsca pamięci i wysłuchaliśmy wielu opowieści związanych z jego postacią. Po całodziennej wędrówce przyszła kolej na rozruszanie szarych komórek – rozwiązywaliśmy test wiedzy. Po krótkiej nocy nadszedł kolejny dzień pełen atrakcji – bardzo interesująca wizyta w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ognisko, turniej strzelecki i inne ciekawe konkurencje na strzelnicy w Wąwolnicy. A wszystko zakończone wręczeniem nagród. Drugie miejsce w konkursie wiedzy i drużynowym turnieju strzeleckim, pierwsze miejsce w indywidualnym konkursie strzeleckim dla Weroniki (same 10!!!) to bardzo dobre noty – gratulujemy!

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

      szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo