SUKCESY UCZNIÓW W KONKURSIE RECYTATORSKIM

4 maja 2022 r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach odbył się 41. Mały Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie z całej gminy. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć  przedstawicieli naszej szkoły, którzy prezentowali wybrane przez siebie wiersze. Tematyka tegorocznego konkursu była dowolna, co oznacza, że każdy mógł recytować swój ulubiony utwór. Uczniowie występowali w trzech kategoriach wiekowych:  klasy I-II , IV-VI, VII-VII.  Jurorzy wysłuchali ponad sześćdziesiąt recytacji.

Wśród laureatów znaleźli się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach. W kategorii klas młodszych - Zuzanna Karbowniczek - kl. I a, w kategorii klas starszych – Bartosz Wójtowicz – kl. VII c. Obydwoje przeszli do etapu powiatowego, który odbył się 17 maja 2022 r. w Dzielnicowym Domu Kultury SM „Czechów” w Lublinie. Piękną recytacją zachwyciła jurorów Zuzanna Karbowniczek, która jako jedyna w swojej kategorii wiekowej przeszła do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewelina Gajowiak