WOLONTARIUSZE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W BEŁŻYCACH Z WIZYTĄ W KLASIE II „B”

Na początku listopada mieliśmy zaszczyt gościć w klasie II „b” Panią Magdalenę Nowak – nauczycielkę plastyki ze SP nr 2 w Bełżycach, która przybyła do nas w towarzystwie wolontariuszy – uczniów z klasy ósmej. Celem spotkania były warsztaty patriotyczne z okazji 11 Listopada. Na początku zajęć Krzysztof przeczytał uczniom, przy pomocy teatrzyku Kamishibai, legendę  „O Lechu, Czechu i Rusie”. Następnie, Pani Magda przedstawiła skrótowo historię rozbioru Polski oraz zapoznała dzieci ze znaczeniem symboli narodowych. Kolejną czynnością było wysłuchanie i odśpiewanie naszego hymnu narodowego, przyjmując odpowiednią postawę ciała. Ponadto, chętni uczniowie mogli wykazać się historyczną wiedzą, rozwiązując tematyczne zagadki odczytane przez wolontariuszkę – Julię. Za poprawne rozwiązanie dzieci otrzymywały nagrody. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie ciekawej pracy patriotycznej – na papierowym talerzyku, w tle słów Mazurka Dąbrowskiego biało-czerwonego ptaszka z biało-czerwonymi nutkami. Na zakończenie warsztatów każdy uczeń otrzymał patriotyczny emblemat „Jestem Polakiem”. Kulminacyjnym punktem spotkania było wykonanie wspólnego zdjęcia wraz z wykonanymi pracami.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Magdalenie Nowak oraz wolontariuszom za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i poprowadzenie warsztatów, które w przyszłości przyczynią się do krzewienia postaw patriotycznych u młodego pokolenia.

Dorota Nowak, Elżbieta Gontarczyk