Dzień Patrona 2023

Osiemnaście lat temu nasza szkoła otrzymała imię Jana Pawła II, powiększając tym samym Rodzinę Szkół noszących imię Ojca Świętego. Uroczyste obchody Dnia Patrona odbyły się w tym roku 16 października.

Włączyliśmy się również w świętowanie Dnia Papieskiego, który odbywał się pod hasłem „Święty Jan Paweł II – Cywilizacja życia”. Nasz patron wielokrotnie przypominał o godności i wartości ludzkiego życia. Budowanie „cywilizacji życia” jest zadaniem całego społeczeństwa. Jej fundamentalne prawo stanowi miłość — jedyne właściwe odniesienie człowieka do człowieka. Wyraża się ono we współczuciu, solidarności i gotowości do ofiary.

16 października - w dzień wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową złożyliśmy hołd wielkiemu Polakowi – papieżowi, a jednocześnie przyjęliśmy do swego grona uczniów klas pierwszych oraz złożyliśmy życzenia naszym pedagogom i pracownikom szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu zechcieli być z nami – przedstawicielom władz i lokalnej społeczności, byłym pracownikom oraz rodzicom.