Płomień zniczy dla Bohaterów

Uczniowie naszej szkoły z opiekunami kolejny raz zapalili znicze pamięci na mogiłach bohaterów i ofiar II wojny światowej. Cmentarze to miejsca, gdzie ukryta jest historia regionu. Przejście tam skłania nas do wspomnień i refleksji nad naszymi dziejami.

Uczniowie zapalali lampki pamięci na grobie ofiar obozu koncentracyjnego na Majdanku (wśród nich są też pochowane małe dzieci). Zaduma ogarnęła też wszystkich nad mogiłą rozstrzelanych w centrum Bełżyc 9 czerwca 1944 roku. Tyle faktów, wspomnień i przeżyć w związku z obchodami Święta Niepodległości, które okupione zostało krwią polskich Bohaterów. Musimy przekazywać pamięć o Nich kolejnym pokoleniom. Oni poświęcili życie w walce o wolność, którą my możemy się cieszyć.