GÓRNICZE ŚWIĘTO

Ze ścian korytarzy,

A znaczek na czapce

Wesoło się jarzy”

W dniu 4 grudnia 2020 r. świetliczaki miały okazję uczestniczyć w zajęciach związanych z górniczym świętem – Barbórką. Wychowawca świetlicy przedstawił dzieciom najważniejsze informacje o  pracy górnika oraz wskazał na mapie regiony  Polski, w których wydobywa się węgiel. Ponadto, uczniowie odbyli wirtualny spacer po kopalni wegla, słuchali  tematycznych piosenek oraz oglądali albumy. Wysłuchali także Legend Polskich : „Skarbnikowe czary”. Nie zabrakło również ochotników do rysowania węglem na kartce papieru.   Punktem kulminacyjnym zajęć było wykonanie czapki górniczej oraz  sylwetki górnika na rolce papieru.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że praca górnika jest bardzo ciężka i wymaga nie lada wytrwałości i  pokory, szczególnie w obecnych warunkach pandemicznych.

Dorota Nowak