Projekt eTwinning - Christmas Postcard Exchange

Projekt Christmas Postcard Exchange polegał na wymianie kartek bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów młodszych klas szkół podstawowych z różnych krajów europejskich. W projekcie wzięło udział blisko 1160 uczniów i 42 nauczycieli z 36 szkół z 11 krajów, tj.: Portugalii, Grecji, Rumunii, Turcji, Włoch, Szwecji, Francji, Finlandii, Litwy, Hiszpanii i Polski.

Z naszej szkoły do projektu przystąpili chętni uczniowie z klasy II „a” i II „b”. Kartki były przygotowywane na lekcji języka angielskiego oraz na zajęciach świetlicowych. Kartki, zawierające życzenia świąteczne oraz kilka zdań o samych uczniach, zostały wysłane do szkoły w Grecji i Turcji. My otrzymaliśmy kartki od uczniów ze szkół w Grecji, Turcji i Francji.

Poprzez udział w projekcie uczniowie mieli okazję zapoznać się z materiałami przygotowanymi przez nauczycieli poszczególnych szkół przedstawiających swoich uczniów, ich pracę na lekcjach oraz informacje o szkołach i podstawowe wiadomości o swoich krajach. Jest to niewątpliwie jeden z ciekawszych sposobów poznawania rówieśników i ich krajów, a także dzielenia się własną tradycją i kulturą.

Anna Mazurek
Magdalena Snop