Z wizytą w bibliotece

W dniu 7 września 2023 r. uczniowie klasy III ,,b” uczestniczyli w spotkaniu bibliotecznym w MGBP w Bełżycach. Miało ono charakter warsztatowy. Pani Paulina Pietrzak przybliżyła uczniom historię rozwoju piśmiennictwa oraz druku książek. Następnie dzieci wykonały zakładkę do książki według własnego pomysłu. Zakładki zostały zalaminowane, aby mogły dłużej służyć młodym czytelnikom. Uczniowie opowiadali o swoich upodobaniach czytelniczych oraz wypożyczyli wybrane przez siebie książki do indywidualnego czytania. Tego typu działanie wiąże się z realizacją w naszej szkole Narodowego Programu  Rozwoju Czytelnictwa oraz Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Klasa w terenie” i szkolnego projektu czytelniczego dla uczniów klas trzecich ,,Czytamy pięknie”.

Opracowanie: Elżbieta Gontarczyk