Profilaktyka zdrowia

W styczniu w cyklu spotkań na temat profilaktyki zdrowia w świetlicy gościliśmy ponownie pielęgniarkę szkolną panią Annę Koral. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła zdrowego odżywiania oraz jakże ważnej aktywności fizycznej. Dzieci z klasy II „b” uczęszczające na świetlicę szkolną wykonywały w grupach piramidę zdrowego żywienia z wcześniej wyciętych przez siebie zdjęć produktów żywnościowych. Uczniowie na zajęciach poznali zasady zdrowego żywienia, a także dowiedzieli się, jakich produktów spożywczych powinni unikać w codziennej diecie. O zdrowie i dobre samopoczucie warto dbać od najmłodszych lat. Kształtując mądre nawyki, realnie wpływamy na swoją przyszłość. Zdowy styl życia to klucz do sukcesu. Dzieci na zajęciach utwierdziły się w przekonaniu, jak ważna jest codzienna dieta i aktywność fizyczna.

Dziękujemy Pani Ani za kolejną cenną i pouczającą lekcję.

Anna Mazurek