Andrzejki 2019

W czwartek, 28.11 po południu, nasza szkoła tętniła życiem! A to za sprawą zabawy andrzejkowej. Uczniowie z klas 0 – III nie mogli doczekać się rozpoczęcia imprezy. Sala gimnastyczna zamieniła się w ten wyjątkowy dzień w mini salę balową. Można było usłyszeć skoczną muzykę i podziwiać piękne, dziewczęce kreacje oraz uczniów przebranych za baśniowych bohaterów, znane postacie ze świata filmu i muzyki. Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze przepowiedni i prawdziwej magii. Panie pracujące w świetlicy szkolnej przygotowały specjalnie na ten dzień „ Salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się, co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka. Katalog wróżb był bogaty, każdy mógł znaleźć dla siebie coś wyjątkowego. Uczestnicy andrzejkowej zabawy chętnie rzucali monetą do miski napełnionej wodą czy też kostkami w magicznym kręgu, by dowiedzieć się, czy spełni się ich marzenie. Pojawiły się także magiczne talerzyki i liczby. Andrzejkowa zabawa nie mogła obejść się bez poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Pamiętajmy jednak, że andrzejkowe wróżby to przede wszystkim dobra zabawa.

Bogusz Anna

Toruń Katarzyna