14 LISTOPADA - OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA CUKRZYCY W NASZEJ SZKOLE

Wraz z rosnącym rozpowszechnieniem cukrzycy, coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym, jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby, a także o sposobach jej wykrywania i leczenia. Na lekcji wychowawczej uczniowie klasy IV „a” obejrzeli filmy edukacyjne „Kontroluj cukrzycę, ciesz się życiem”.

Film powstał w ramach kampanii Ministerstwa Zdrowia. Rzetelnie wyjaśnia genezę tej choroby, podsuwa wiele sposobów na radzenie sobie z nią. Film oprócz dogłębnej wiedzy i fachowych rad pokazuje, że każdy chory na cukrzycę może prowadzić normalne życie, cieszyć się nim w stu procentach i odnosić zawodowe sukcesy na każdym polu.

Ponadto w naszej szkole na I piętrze danego budynku gimnazjum, powstała gazetka profilaktyczna z najważniejszymi informacjami o cukrzycy, gazetka pt.: Czy wiesz, ile cukru pijesz i jesz? oraz plakaty kl. VII „c” nt. cukrzycy.

Poniżej znajduje się kilka zdjęć, fotorelacji z naszych działań. Zapraszamy do zapoznania się.

Anna Dyguś
Aneta Żydek